• Walentynki.

Walentynki to doskonały czas, który przypomina nam o potrzebie wyrażania naszych uczuć względem drugiego człowieka. Zdarza się, że w codziennym życiu zapominamy powiedzieć bliskiej osobie jak bardzo jest dla nas ważna. Dzień Świętego Walentego to najlepszy moment, aby przekazać naszym przyjaciołom ile dla nas znaczą i za co ich cenimy. Przy okazji tego święta mamy doskonałą okazję, aby przypomnieć dzieciom co oznacza bycie prawdziwym kolegą, jak dzielić się dobrem i wzajemnie się wspierać.

Chcąc należycie uczcić Dzień Zakochanych pani Edyta Matyaszek przygotowała

Walentynkową skrzynkę pocztową. Wszyscy wrzucali przygotowane przez siebie artystyczne kartki, serduszka.  14 lutego każdy przedszkolak i uczeń odebrał przesyłkę. Na twarzach ich malował się  uśmiech. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy jej uczestnik miał wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Całej naszej społeczności Uczniowskiej, Rodzicom i ich rodzinom  życzymy dużo miłości i życzliwości nie tylko z okazji Walentynek, lecz również na co dzień.

Dyrekcja i Nauczyciele

• Bal karnawałowy

• 13 lutego odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów oraz przedszkolaków, bal karnawałowy.   We wtorek sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, sportowców, barwnych postaci z filmów i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki  wszyscy wspaniale się bawili. W trakcie pląsów był również czas na pyszne przekąski.

Tanecznym krokiem, w radosnej atmosferze  wkroczyliśmy w II semestr nauki.

Wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

• "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

• Drodzy uczniowie i rodzice!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu:

“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych.

Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’

TERMIN AKCJI: 12.02.2024r.

MIEJSCE AKCJI: SZKOŁA PODSTAWOWA W FUTORACH

• WIECZÓR KOLĘD W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W FUTORACH

• Kolędy śpiewano od bardzo dawna – niektóre z nich liczą sobie po kilkaset lat. Śpiewane są już w okresie poprzedzającym okres świąteczny, jak i długo po nim.

Dbając o staropolską tradycję śpiewania kolęd już po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała wieczór kolęd, na który zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy. W tym roku uroczystość odbyła się 19 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Futorach. Wieczorny mrok nastał. Zdaje się, że Gwiazda Betlejemska rozświetla drogę. Nam tego wieczoru właśnie tutaj wskazała miejsce, zasiedliśmy razem do wspólnego kolędowania.

Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor od powitania przybyłych gości i życzeń. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Futor przygotowały słodki poczęstunek, kawę i herbatę, tak aby każdy z gości mógł się poczęstować.

Pastorałki i kolędy były śpiewane przez uczniów naszej szkoły – solo, w parach a także w grupach. Chętni do występu byli również absolwenci naszej szkoły, którzy zgłosili się do uczestnictwa w tym wieczorze. Wytworzyli magiczną atmosferę, o której z utęsknieniem będziemy myśleć, czekając kolejnego takiego wieczoru.

Kolejna część wieczoru była przeznaczona na życzenia dla babci i dziadka, ze względu na zbliżające się ich święto. Dzieci z oddziału przedszkolnego (3-4 latki i 5-6 latki) oraz uczniowie szkoły podstawowej wystąpiły z piosenkami i życzeniami dedykowanymi swoim dziadkom ze względu na zbliżające się ich święto.

21 i 22 styczeń to wyjątkowe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i ciepła. Dziadkowie w życiu rodzinnym są dla swoich wnucząt źródłem wszelkich pozytywnych emocji.

Z tej okazji dzieci z oddziałów oraz uczniowie szkoły z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, śpiewając i recytując wierszyki dla swoich Dziadków.

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od Swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!

red. Magdalena Boćko

• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W KOŚCIELE

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I-III, którzy razem z p. Edytą Matyaszek przygotowali montaż słowno-muzyczny. Jasełka odbyły się w kościele w Futorach, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

red. Magdalena Boćko