• Wizyta w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleszycach

• W czwartek 21 marca    uczniowie z naszej szkoły  odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleszycach. Pani dyrektor Irena Janiszkiewicz oprowadziła dzieci, wytłumaczyła zasady korzystania i wypożyczania książek oraz zaprezentowała ciekawe pozycje. W kąciku czytelniczym najmłodsi choć na chwilę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli do innego wymiaru.

Czytanie książek to doskonała forma relaksu dla osób w każdym wieku. Pamiętajmy o tym, że książki pobudzają wyobraźnię, uczą nas nowych rzeczy i pozwalają oderwać się od problemów dnia codziennego.

• Witaj Wiosno!

• Wiosna zbliża się wielkimi krokami. W poniedziałek, 20 marca powitaliśmy astronomiczną, a 21 kalendarzową. Aby nowa pora roku na dobre się u nas zagościła, uczniowie naszej szkoły postanowili pożegnać odchodzącą Zimę. Na zajęciach wykonały Marzanny i w czwartek wspólnie z nimi,  barwnym korowodem,  odbyły ostatni spacer po najbliższej okolicy. By nie zatruwać powietrza, słomiane kukły zostały dobrze ukryte. Po tej ceremonii słońce rozweseliło zimowy świat, radosny nastrój udzielił się dzieciom. Wesołymi piosenkami „przepędziły” zimę i powitały wiosnę.

• Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych

• W dnich 05.03 - 10.03.2024r. w Szklarskiej Porębie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej.

Z naszej Szkoły na pięciodniową walke o podium pojechało dwoje dzieci: Leo Gancarz (grupa przedszkolna 5,6 latki), który był najmłodszym zawodnikiem turnieju oraz Malwina Władyka, uczennica 3 klasy.

Pierwsze 3 dni nasi reprezentanci zmierzyli się w grze klasycznej, w której Leoś wywalczył tytuł I Wicemistrza Polski w grze klasycznej oraz Malwina zajmując w końcowej klasyfikacji 5 miejsce.

W sobotę Leoś zdobył złoto oraz tytuł Mistrza Polski w grze aktywnej natomiast Malwinka XI. Pięciodniowe zmagania zakończył turniej w grze błyskawicznej: Leo miejsce 5,  Malwina 9.

Dzięki tej popularnej grze planszowej u zawodników rozwijane jest myślenie logiczne i strategiczne, przestrzeganie zasad i reguł, samodzielność w podejmowaniu decyzji, trenują pamięć i koncentrację oraz umiejętnośc radzenia sobie z wygraną oraz porażką.

Zdobyte doświadczenie podczas mistrzostw z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Cała społecznosc szkolna jest dumna z Leosia i Malwinki.

Gratulujemy naszym podopiecznym i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Dzień Kobiet w grupie 5,6 latków

• Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli małym kobietkom piękne róże. Mali dżentelmeni ze szczególnym zaangażowaniem starali się aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.

Choć Dzień Kobiet dziś to przede wszystkim okazja do doceniania płci pięknej, warto przypomnieć sobie, dlaczego i w jakich okolicznościach został wprowadzony. Pamiętajmy o kobietach, które zmieniały świat i udowadniały, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Wszystkie Kobietki, te małe i te duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

• Wycieczka do Rzeszowa

• W dniu 01.03.2024r. grupa 5,6 latków oraz uczniowie klas 1-3 pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Program wycieczki był pełen atrakcji: spektakl w WDK w Rzeszowie pt. "Alicja w Krainie Czarów", parkt trampolin oraz Mc Donald.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. “Alicja w Krainie Czarów” to spektakl, który przeniósł nas w krainę pełną tajemnic, wyzwań i niezwykłych przygód. Już od momentu przekroczenia progu teatru, znaleźliśmy się w krainie, gdzie wszystko jest możliwe.

Po spektaklu pojechaliśmy w kolejny punkt programu, na który dzieci nie mogły się doczekać czyli Fly Park - park trampolin. Wśród wielu atrakcji, które znaleźć można na miejscu najwiekszym zainteresowaniem cieszyły się trampoliny. Służą one nie tylko do zabawy, lecz także do ćwiczeń oraz doskonalenia zdolności gimnastycznych i akrobatycznych. Wszyscy mogli tutaj spróbować swoich sił i przetestować swoje umiejętności.

Po aktywności fizycznej w drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donald'a.

Wycieczka była ciekawą i wspaniałą okazją do nabywania nowych doświadczeń przez dzieci.

Zapraszam na krótką fotorelację z wycieczki.