• Boże Narodzenie 2023

• Do stajenki złota gwiazda zaprowadzi nas, wszyscy będą się weselić w narodzenia czas.

Tam małemu Dzieciąteczku pokłonimy się i złożymy mu w ofierze wszystkie dary swe...

Tymi słowami grupa 5-6 latków pod przewodnictwem p. Joanny Posobkiewicz rozpoczęła szkolną wigilię, która odbyła się 21 grudnia 2023 r. Na uroczystość zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie szkoły oraz grono pedagogiczne.

Następnie, p. Edyta Matyaszek przygotowała jasełka razem z klasami I-III. Zadbała o piękne stroje i scenografię. Mogliśmy oglądać Lenkę Gacek w roli Maryji, Huberta Matyaszek w roli Józefa, nie zabrakło także Aniołków, w ich role wcieliły się dziewczynki z II-III klasy: Malwina Władyka, Lena Gacek, Basia Władyka i Nadia Jabłońska. Było także Trzech Królów oraz Pastuszkowie. Cały występ był przepełniony pięknymi kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez dzieci oraz z tańcami.

Później udaliśmy się do drugiej sali, gdzie czekał na nas poczęstunek. Druga część spotkania rozpoczęła się od modlitwy, następnie ks. Tomasz Rybiński pobłogosławił wszystkim i złożył życzenia.

Na koniec wszyscy podzielili się opłatkiem, a Pani Dyrektor życzyła wszystkim dużo radości, spokoju i rodzinnego ciepła na nadchodzący czas.

To spotkanie pozwoliło nam poczuć klimat świąt i świąteczną atmosferę!

red. Magdalena Boćko

• W krainie Świętego Mikołaja!

• 20 grudnia 2023 roku, wszystkie dzieci z naszej szkoły,  odwiedziły w Cieszanowie, krainę Świętego Mikołaja. To wspaniałe miejsce, pełne radości, gdzie miło spędziliśmy czas i przenieśliśmy się do krainy baśni. Pomocnicy św. Mikołaja przygotowali  mnóstwo atrakcji. Najpierw uczniowie klas I-III pisali listy, dziękowali  za otrzymane prezenty. Po wysiłku umysłowym, czekała słodka niespodzianka- gorąca czekolada i pyszne ciasteczka. Gdy siły zostały zregenerowane, a listy wrzucone do dużej  skrzyni pocztowej, wszyscy udali się na warsztaty dekorowania pierniczków. Choinki i bałwanki były prześliczne. Oczywiście niektórzy zaraz po wyjściu zjedli własnoręcznie wykonane, pachnące ozdoby. Ponieważ święta Bożego Narodzenia za pasem, dlatego też, Elfy przygotowały warsztaty „Mikołaj z włóczki”. Była to przednia zabawa, spod tych małych rączek wyszły udane, wesołe „brodacze”‘ z kolorowymi czapeczkami. Będą pięknie zdobiły choinki. Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń, była wizyta u Mikołaja. Każda klasa i oddziały przedszkolne dostały po symbolicznym prezencie. Sesja zdjęciowa z tego spotkania, będzie dla wszystkich, wspaniałą pamiątką.

• KONKURS NA ,, KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ 2023"

• REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

NA „KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ 2023”

dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej w Futorach przy współpracy z rodzicami

ORGANIZATOR: Edyta Matyaszek

Zadaniem uczestników jest przedstawienie autorskiej wizji plastycznej, obrazującej tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

1. Celem konkursu jest:

- podtrzymywanie tradycji wysyłania życzeń do bliskich poprzez kartkę świąteczną;

- kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej;

- prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

2. Uczestnikami konkursu są osoby w następujących kategoriach wiekowych:

- 3-4 lat;

- 5-6 lat;

- 7-9 lat.

3. Warunki uczestnictwa:

1. Prace przyjmujemy w formacie A-5.

2. Technika dowolna

3. Uczestnik wykonuje jedną pracę.

4. Każda praca powinna zawierać kartę zgłoszeniową do pobrania u organizatora, nie podpisujemy kartek.

5. Prace należy dostarczyć do pani Edyty Matyaszek do dnia 18.12,2023

6. Prace będą oceniane przez komisję. Jury przy ocenie prac weźmie pod uwagę

oryginalność, estetykę prac, nawiązanie do tradycji.

7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21.12.2023r.

8. Prace stają się własnością Organizatora.

red. Edyta Matyaszek

•    Warsztaty dekorowania świątecznych pierniczków.
          • Warsztaty dekorowania świątecznych pierniczków.

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem.

Co roku Koło Gospodyń Wiejskich w Futorach, zaprasza do świetlicy całą naszą społeczność uczniowską i przedszkolną,  na warsztaty dekorowania  pachnących  ciasteczek. Panie upiekły pierniczki, przygotowały różnokolorowe lukry i mnóstwo posypek. 12 grudnia przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem realizowały swoje artystyczne pomysły na aniołkach, gwiazdkach, choinkach….13 grudnia upust swojej wyobraźni plastycznej dały klasy I-III. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie. Dzieła te na pewno staną się wspaniałym prezentem dla rodziców.

Bardzo dziękujemy Pani J. Cisek, Kowal, A. Matyaszek, Mach za ogromną pracę włożoną w przygotowanie i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów z naszymi uczniami. Takie działania sprawiły dzieciom wiele radości i atrakcyjnych przeżyć.

• Betlejemskie Światełko Pokoju

• W dniach 9-10 grudnia 2023 r. 103 osobowa reprezentacja zuchów i harcerzy Hufca ZHP Lubaczów, a wśród nich reprezentacja zuchów Leśne Skrzaty z naszej szkoły,  brała udział w Zlocie Betlejemskiego Światła Pokoju w Zakopanem. Był to wspaniały czas spędzony w górach. W sobotę zuchy realizowały zadania gry terenowej, gdzie miały okazję zwiedzić Zakopane i podziwiać przepiękne widoki  otaczających Tatr. Wieczorem uczestniczyliśmy w świeczkowiczku, gdzie pwd Edyta Matyaszek  złożyła Przyrzeczenie Instruktorskie. W niedzielę odebraliśmy Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku przekazywane jest ono razem z przesłaniem ,, Czyńmy pokój". To okazja do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój.

red. E. Matyaszek