• „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”, spotkanie z Policjantami.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, wie każdy z dorosłych, niestety nie zawsze zdają sobie z tego sprawę najmłodsi. Niedługo upragnione ferie zimowe.  Dzięki współpracy z posterunkiem Policji w Oleszycach,  staramy się wyposażyć naszych uczniów w podstawowe  zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze st. asp. Krzysztof Witko, sierż. szt. Adam Antosz , w piątek 12 stycznia 2024 r. przeprowadzili w naszej szkole profilaktyczne działania,  pod nazwą „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy I, II III, a także przedszkolaki.

Wiodącą tematyką edukacyjnej  prelekcji,  stanowiło szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz zagrożenia, na jakie narażeni są dzieci w codziennym życiu.

Policjanci w sposób obrazowy, posiłkując się prezentacją multimedialną, omówili zasady właściwego zachowania :  na drodze, w szkole,  w cyberprzestrzeni, w domu, podczas zabawy.

Podsumowaniem tych działań było rozwiązanie krzyżówki. Dzieci poradziły sobie na 5.

Na zakończenie spotkania, nasi najmłodsi otrzymali od funkcjonariuszy  upominki w formie odblasków.

Dziękujemy naszym Policjantom za uświadomienie naszym dzieciom, że bezpieczeństwo ich, w każdym miejscu i czasie jest najważniejsze.