• Przedstawienie teatralne "Pocahontas"

• 19.10.2023r.  przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III, wybrali się wraz z opiekunami do MDK do Lubaczowa, na przedstawienie teatralne pt: „Pocahontas”.

Spektakl  został  przygotowany  przez  Katolicki  Teatr  Edukacji  z  Krakowa i  był bajkową  adaptacją  historii o słynnej indiańskiej  księżniczce. Piękne kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja, bogata scenografia  oraz  znakomicie dobrane dialogi, zachwyciły wszystkie dzieci.  Z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów. Z wielkim entuzjazmem reagowały na to, co dzieje się na scenie, klaszcząc, włączając się w dialogi i  śpiewając wraz z aktorami. Przedstawienie dostarczyło wszystkim widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Uczniowie mieli  możliwość obcowania ze światem teatru.

Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła spektakl pokazał wszystkim widzom, że dobroć, uczciwość i odwaga pomaga zwyciężać zło, osiągnąć szczęście, miłość i pokój.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W tym roku miała charakter kabaretowy.

Uczniowie klas II - III pod kierunkiem pani Edyty Matyaszek zaprezentowali "z przymrużeniem oka" jak wyglądają zajęcia i jak długo powinien trwać rok szkolny. Zaprezentowali humorystyczne piosenki. Na koniec w wierszach wyrazili szacunek, oraz wdzięczność za edukację. 5-6 latki wyśpiewały i pokazały wszystkim zebranym ile cierpliwości, radości, złości i miłości mieści się w nauczycielu. 3-4 latki także podkreśliły,  jak ważne dla nich jest przedszkole oraz pani.

Po prezentacjach najmłodszych, pani Dyrektor podziękowała za owocną pracę nauczycielom, pracownikowi szkoły. Życzyła sukcesów w pracy zawodowej oraz  pomyślności w życiu prywatnym. Wręczyła nagrody. Po części artystycznej każdy z uczniów miał możliwość podziękować nauczycielom za trud i zaangażowanie oraz złożyć im osobiście serdeczne życzenia.

• Pasowanie na Ucznia

•                                                        „Ślubuję być dobrym Polakiem

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły...”

Pasowanie na ucznia to moment, kiedy dziecko oficjalnie wstępuje do społeczności szkoły i staje się pełnoprawnym uczniem. W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczą nie tylko pierwszaki, ale też starsi uczniowie, rodzice oraz kadra nauczycielska.  W piatek, 13 października trzy wróżki testowały poziom wiedzy i umiejętności naszych bohaterów. Pierwszaki zachwycili zebranych swoimi zdolnościami i wiedzą. Po egzaminie złożyli ślubowanie przy fladze Polski. Najważniejszym momentem tego dnia- AKT pasowania, dokonała  p. Dyrektor Szkoły Edyta Gancarz, poprzez dotknięcie ramienia każdego pierwszoklasisty wielkim ołówkiem. Rodzice odznaczyli swoje pociechy symbolicznym medalem, a starsi koledzy przygotowanymi własnoręcznie prezentami. W klasie czekały na naszych bohaterów dalsze niespodzianki.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych

• W dniach  15-17 września 2023r. w Policach odbyły się Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych, w których udział wzięły dzieci z grupy 5-6 latków: Mariola Władyka, Leo Gancarz oraz Jan Kuszaj.

W kategorii chłopców do 6 lat:

1 miejsce Leo Gancarz

11 miejsce Jan Kuszaj

W kategorii dziewcząt do 6 lat:

5 miejsce Mariola Władyka

Naszemu Mistrzowi, Marioli oraz Jasiowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w warcabowych rozgrywkach.

red. Joanna Posobkiewicz

• Pasowanie na przedszkolaka w grupie 5,6 latków

• „Kiedy śmieje się dziecko,

śmieje się cały świat”.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie 5,6 latków odbyła się 20 września 2023r. w Dzień Przedszkolaka.

Dzieci przedstawiły piosenkę z układem tanecznym, po którym nastąpił uroczysty akt pasowania przez panią Dyrektor, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka czarodziejskim ołówkiem. Dla starszaków było to wielkie przeżycie. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz medal.

Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie słodkiego poczęstunku, a dzieciom życzymy wielu przyjaciół, miłej zabawy oraz przyjemnych wrażeń z pobytu w gronie przedszkolnym.

red. Joanna Posobkiewicz