-
Szkoła Podstawowa w Futorach organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy.
Potrzebne są:
- żywność: żywność do konsumpcji na granicy (woda, soki, soczki, dania instant, herbata, kawa, konserwy, pakowane gotowe kanapki i wszelkie produkty, które można łatwo spożyć bezpośrednio po otwarciu, wędliny pakowane, sery, kaszki dla dzieci, słoiczki dla dzieci typu musy owocowe), oraz żywność długoterminowa (makarony, mleko, kasze, ryż, itp.),
- śpiwory, koce, poduszki, pościel, ręczniki,
- środki higieny (pampersy, chusteczki nawilżane, kremy na odparzenia pieluszkowe, podpaski, papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło, szczotki do włosów, grzebienie, szampony itp.)
- środki medyczne (leki przeciwbólowe, opatrunki, bandaże, środki do dezynfekcji itd.)
- zabawki i artykuły dla dzieci (nowe),
- kubeczki termiczne, naczynia jednorazowe.
Dary można przekazywać do Szkoły Podstawowej w Futorach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.00. Istnieje również możliwość przekazania produktów w godzinach popołudniowych po uprzednim skontaktowaniu się z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Futorach.
Potrzebne rzeczy mogą przekazywać zarówno uczniowie, rodzice, jak i inne osoby prywatne czy przedstawiciele zakładów pracy.
Zebrane rzeczy zostaną przekazane do miejsc, gdzie uzyskają schronienie i pomoc obywatele Ukrainy.
Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji!
Aktualności
Na pomoc UKRAINIE
Zbieramy elektrośmieci
Bezpieczne ferie
Udanych, wesołych,
pełnych wrażeń,
a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych
wszystkim naszym
Uczniom i Przedszkolakom
życzą Dyrekcja i Nauczyciele
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2022”
Drodzy Uczniowie !
Zapraszamy do udziału w kolejnej, już XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2022”.
Celem konkursu jest rozwój intelektualny dzieci, poprzez połączenie nauki z zabawą oraz upowszechnienie wiedzy matematycznej.
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na jego rozwiązanie przeznaczone jest 75 minut. Uczniowie przystąpią do testów konkursowych w kategoriach:
Żaczek – klasy 2;
Maluch – klasy 3 ;
Termin konkursu : 17 marca 2022 r. godz. 9.00
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmują wychowawcy (kl. 2 – 3) w terminie do 10 lutego 2022 r.
Należy dostarczyć:
- wpisowe 12 zł
- wypełnione i podpisane oświadczenie rodziców o wyrażeniu zgody na udział w konkursie i przetwarzaniu danych osobowych –załacznik
Każdy uczestnik konkursu otrzyma zabawkę logiczną ZAPLĄTANY KANGUREK.
Proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu, który jest dostępny na stronie https://www.kangur-mat.pl w zakładce ZASADY.
Szkolny koordynator konkursu
Ewa Dubanik
Dzień Babci i Dziadka
„Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."
Zimowy , zimny styczeń ma 2 szczególne dni: 21 i 22, w których każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich Babć i Dziadków. To jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię.
Niestety w tym roku dzieci nie mogą uczcić tego święta w szkole. Jednak nie zapomnieli o swoich Babciach i Dziadkach. Z radością i zapałem każdy oddział przedszkolny i klasy I-III ze swoimi wychowawcami przygotowali krótkie przedstawienia, oraz własnoręcznie wykonali prezenty.
Prosimy zatem wszystkie Babcie i Dziadków, by wygodnie usiedli w fotelach i podziwiali artyzm swoich wnucząt, które chcą podziękować Wam, za to, że Was mają.
Żyjcie długie lata w szczęściu i radości,
niechaj duma z wnuków w Waszym sercu gości.
życzą
Dyrekcja i Nauczyciele
Konkurs plastyczny
Rozstrzygnięcie konkursu kolęd i pastorałek
W scenerii świątecznej, w piątek 28 stycznia w naszej szkole odbył się krótki koncert kolęd i pastorałek. Swoje możliwości wokalne zaprezentowały uczennice z klasy III i II oraz przedszkolaki.
Nasi artyści otrzymali od widowni gromkie brawa. Jury wyłoniło zwyciezców:
1 miejsce: Milena Jaremko, kl. III- pastorałka "Skrzypi wóz"
2 miejsce: Kinga lorenc, kl. II - pastorałka "Zaprowadź mnie.."
2 miejsce: Marika Gancarz, kl. II- pastorałka "Od serca do ucha"
3 miejsce: Nikola Szybiak, kl. II- pastorałka od serca do ucha"
3 miejsce: Oliwia Gancarz, kl. III- pastorałka "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś"
dyplom za udział : Przedszkolaki pastorałką "Zaprowadź mnie..."
Wszyscy artyści zostali nagrodzeni.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
W związku z trudnościami objektywnymi, nowy termin konkursu został ustalony na piątek 28 stycznia 2022 r.
Mali Przyrodnicy
12 stycznia Przedszkolaki pod kierunkiem pani Edyty Wit-Matyaszek , przeprowadziły lekcję przyrody. Bardzo solidnie się do tego występu przygotowały. Każda prezentacja wzbogacona była zdjęciami, ilustracjami oraz opisem wybranego zwierzęcia. Uczniowie klas I-III z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek , poszerzyli swoją wiedzę.
Bardzo się cieszymy tak aktywną postawą w zdobywaniu wiedzy przez naszych Przedszkolaków. Okazały się wspaniałymi obserwatorami przyrody.
red. E. Dubanik
Przyłącz się do nas! Pomagamy Kasi!
Noworoczne życzenia
Magiczne święta Bożego Narodzenia
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.Ks. Jan Twardowski
Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc ,dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, pod nią prezenty, kolędy- przenoszące dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacające w przeżycia, do których zawsze będą wracały we wspomnieniach.
W atmosferę tych magicznych świąt przeniosła nas pani Joanna Posobkiewicz wraz z uczniami klas I-III. Wiersze, kolędy przy choince, oraz przy reżimie sanitarnym dla każdego dziecka opłatek i szczere życzenia płynące z ich ust.
Pani Dyrektor podziękowała uczniom i organizatorce za program artystyczny oraz skierowała świąteczne i noworoczne życzenia do kadry pedagogicznej, społeczności uczniowskiej oraz pracowników obsługi. Na koniec przy dźwiękach kolęd kontynuowaliśmy ten ostatni przedświąteczny dzień w szkole.
red. E. Dubanik
Dokarmiamy ptaki
17 grudnia pani leśnik Nina Hamułka odwiedziła nasza szkołę. Uczniowie bardzo lubią warsztaty z naszym gościem. Dowiedzieli się o życiu paków podczas zimy, trudnościami w zdobywaniu pożywienia. Mroźna i śnieżna aura za oknem zachęciła naszych najmłodszych do pomocy tym małym skrzydlatym przyjaciołom. Otrzymawszy wszystkie potrzebne materiały: rolki tekturowe, taśmy samoprzylepne, naturalny sznurek oraz smalec i słonecznik, pod okiem pani Niny, dzieci własnoręcznie wykonały tuby tłuszczowe . Takimi smakołykami na pewno nie pogardzą godne i zmarznięte ptaki.
Dziękujemy bardzo pani Ninie za zaangażowanie i uatrakcyjnienie edukacji przyrodniczej naszym uczniom.
red. Ewa Dubanik
Szczepienia dzieci w wieku 5 -11 lat przeciw COVID - 19.
W załączniku przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5 -11 lat przeciw COVID - 19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej.
Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.
Edyta Gancarz dyrektor Szkoły Podstawowej w Futorach.
Magiczne pierniczki
Pierniczki świąteczne to jedna z tych rzeczy, za które dzieci i dorośli kochają Święta Bożego Narodzenia. Nic tak nie wpływa na klimat Świąt jak wspaniały, aromatyczny, korzenny zapach, który unosi się w całym domu. Taki aromat powitał dzieci z naszej szkoły w świetlicy wiejskiej. Bardzo ucieszyliśmy się, że Koło Gospodyń Wiejskich Futory zaprosiło nas do dekorowania pierniczków. Wypieki prezentowały się wspaniale, a smakowały jeszcze lepiej. Po prostu rozpływały się w ustach. Po degustacji zabraliśmy się do pracy. Panie przygotowały różnokolorowe lukry oraz spożywcze pisaki. Dzieci od razu zabrały się do pracy. Puściły wodze fantazji. Spod ich rąk wyszły kulinarne dzieła sztuki. Myślę, że będą wspaniałym świątecznym prezentem.
Bardzo dziękujemy Pani Cisek, P. Kowal, P. Mach oraz P. Martynie za te wspaniałe, magiczne i owocne warsztaty.
red. Ewa Dubanik
Długo oczekiwany Gość
„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty.”Dzisiaj, 6 grudnia, odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj. Ponieważ nie było śniegu, przyjechał do nas bryczką zapełnioną po brzegi prezentami. Każde nasze dziecko jest wyjątkowe, dlatego wszyscy zostali obdarowani. Nasz Gość zmęczył się nieco, ale nie zapomniał o pracownikach naszej szkoły. Ponoć oni także zasłużyli na niespodziankę. Zarówno nasi uczniowie jak nauczyciele podziękowali Świętemu Mikołajowi i życzyli mu dużo zdrowia, by mógł jak najdłużej wszystkim sprawiać radość.
Serdecznie dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców za zorganizowanie pobytu Świętego Mikołaja, który mimo braku śniegu przyjechał z dalekiej Laponii.
red. Ewa Dubanik
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
REGULAMIN
Szkolnego Konkursu KOLĘD I PASTORAŁEK
dla kl. I-III i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Futorachw roku szkolnym 2021/2022
Cele:
- kultywowanie tradycji świątecznych
- rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek
- rozwijanie talentów muzycznych
- rozbudzanie zainteresowań muzycznych
- integracja dzieci
- upowszechnianie kultury muzycznej
- prezentacja wartościowych kolęd i pastorałek
Uczestnicy:
- Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej
- Dzieci z oddziałów przedszkolnych
Termin i miejsce konkursu:- 22 grudnia 2021 roku,
- Szkoła Podstawowa w Futorach
Warunki uczestnictwa:
- uczestnicy wykonują wszystkie zwrotki dowolnie wybranej jednej kolędy lub pastorałki
- uczestnicy śpiewają z podkładem lub a'cappella
- w konkursie będą brały udział dzieci, które do dnia 16 grudnia 2021 r. dostarczą do
organizatora (p. Ewy Dubanik) wypełnioną kartę uczestnictwa
Kryteria oceny:
Jury konkursu będzie brało pod uwagę:
a) umiejętności wokalne
b) dobór repertuaru
c) interpretacja
d) ogólny wyraz artystyczny
Jury:
Uczestników oceniać będzie komisja konkursowa złożona z nauczycieli.
Decyzja jury jest ostateczna
Czary mary...
Historia andrzejek sięga starożytności. W Polsce pojawiły się w XVI wieku.
Znane jako Jędrzejki lub Jędrzejówki odprawiano w przeddzień św. Andrzeja, w nocy z 29 na 30 listopada.
Dlaczego akurat wtedy? Przypuszcza się, że wg wierzeń pogańskich to właśnie w okresie przedadwentowym na ziemi miały pojawiać się pozaziemskie istoty, zjawy, dusze zmarłych. Ich obecność miała wzmacniać siłę wróżb, które traktowano wtedy bardzo poważnie. My z przymrużeniem oka odnieśliśmy się do naszych wróżb. Dziewczynki odkryły imiona swoich chłopaków-kolegów, a chłopcy poznali imiona swoich dziewczyn. Milenki K. i Igora buty przekroczyły próg, a co to oznacza…….? . Każdy uczestnik tego radosnego i tajemniczego dnia odkrył tajemnicę swojej przyszłości. Słodki poczęstunek i zabawa przy muzyce uświetniły te tajemnicze chwile.
red. E. Dubanik
Szkoła do Hymnu
Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.
10 listopada 2021 roku , o godzinie 11.11 uczniowie z klas I-III, przedszkolaki oraz nauczyciele wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki hymnu. „Mazurek Dąbrowskiego” . Od 26 lutego 1927 roku jest hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej.
Red. E. Dubanik
Święto Niepodległości Polski
11 listopada to Święto, które łączy w sobie przeszłość – pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce wolność – i teraźniejszość – radość, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się 10 listopada.
Podczas uroczystej akademii uczniowie klas II- III zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Recytatorzy przypomnieli trudną drogę do wolności: rozbiory, walki Polaków oraz ich bohaterstwo. Podkreślano wielkie zasługi przywódcy – Józefa Piłsudskiego. Oddziały przedszkolne także aktywnie włączyły się w uczczenie tego święta, piosenkami o ojczyźnie. Na koniec uroczystości uczestnicy konkursu recytatorskiego zaprezentowali swoje wiersze.
Żyjemy we własnym, wolnym kraju. Możemy spokojnie się uczyć, pracować, mówić i pisać po polsku. Musimy szanować historię i tradycję oraz przekazywać to następnym pokoleniom. W naszej szkole lekcja historii o przeszłości naszego narodu została uszanowana i utrwalona.
Red. E. Dubanik
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie