• Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • Posprzątajmy Polskę,
            wszędzie, wzdłuż i wszerz,
            z tych wczorajszych śmieci,
            z tych jutrzejszych też.

            22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, to ważne  święto obchodziliśmy 21kwietnia. Pani E. Dubanik z uczniami klas II-III i p. Edyta Matyaszek z Pierwszakami  zaprezentowały przedstawienia pt. „Ratujmy naszą matkę Ziemię”. Przygotowana scenografia, kostiumy i wzorowa gra najmłodszych aktorów, pokazała w jakim stanie znajduje się nasza planeta. Na zakończenie spektaklu zaproszono przedszkolaki, by  pomogły sprzątać porozrzucane odpady, segregując je do odpowiednich koszy. Po takiej lekcji wszyscy postanowili posprzątać najbliższe otoczenie szkoły, dołączając tym samym do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski.

            Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety. Mamy nadzieję, że  taki dzień jak ten, zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

            red. E. Dubanik

        • ,,Calineczka” w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
          • ,,Calineczka” w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

          • 20 kwietnia  przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Calineczka”. Przedstawienie odbyło się w Miejskim Domu Kultury      w Lubaczowie.  Zaprezentowali je aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

            Atrakcyjne widowisko słowno- muzyczne opowiadało o przygodach malutkiej dziewczynki Calineczki. Aktorzy wspaniale oddali charakter postaci w które się wcielali. Piękna scenografia, barwne  stroje,  ciekawe teksty aktorów przeplatane były wesołymi, rytmicznymi piosenkami i tańcem. Baśń dostarczyła młodym widzom  nie tylko rozrywki, ale miała także duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że  jeżeli udzielimy komuś pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni.

            red. E. Dubanik

        • X Gminny Konkurs Recytatorski "W parach z podziałem na role"
          • X Gminny Konkurs Recytatorski "W parach z podziałem na role"

          • Konkurs recytatorski ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci, doskonalenie wyrazistej mowy, prawidłowego interpretowania utworu, rozwijanie pamięci, zasobu słownictwa, kształcenie odwagi i śmiałości.

            3 kwietnia 2023 roku nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "W parach z podziałem na role”. Wszyscy uczestnicy wykazali się talentem recytatorskim i dobrym przygotowaniem.

            Nasza szkołę godnie reprezentowali:  

            • z klasy III- Milena Kuszaj i Milena Matyaszek

            Uczennice przygotowane przez p. Ewę Dubanik, przedstawiły interpretacje utworu Oscara Kolberga „Piosenka o wilku i kózce”-  zajęły II miejsce

            • z klasy II- Lena Gacek i Malwina Władyka,

            Pod opieką p.  Ewy Dubanik, recytowały wiersz Stanisława Jachowicza „Chory kotek” . Otrzymały dyplom za udział

            • z klasy I- Dawid Zając i Szymon Wójtowicz

            Przygotowani przez p. Edytę Matyaszek , zaprezentowali utwór Marii Konopnickiej  „Stefek Burczymucha” .

            Za interpretację tekstu otrzymali wyróżnienie.

             

            Jesteśmy dumni z naszych recytatorów, gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim życzymy dużo radości w obcowaniu z literaturą.

            red. Ewa Dubanik

        • Palma wielkanocna
          • Palma wielkanocna

          • Palma wielkanocna nawiązuje do tradycji i religii. W Polsce wykonuje się ją najczęściej z gałązek wierzbowych,  bukszpanu,  ziół, kwiatów suszonych i sztucznych.  Ma być kolorowa. Ma też dawać nadzieję, która rodzi się wiosną, jak przyroda budzi się do życia.

            Nauczyciele z naszej szkoły popularyzują oraz kultywują tradycje i zwyczaje,  związane z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą.  Rozbudzają  inwencję twórczą oraz kreatywność uczniów.

            Palmy- przedszkolaków 5 -6 latków , oraz uczniów kas I-III , reprezentowały naszą szkołę w "Gminnym  konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną" (28.03.2023.).

            Wyróżnienie otrzymała grupa przedszkolaków 5 i 6 latków, pod opieką p. Joanny Posobkiewicz. Gratulujemy  naszym przedszkolakom .

            Uczniowie klas  I-III  pod kierunkiem p. Edyty Matyaszek i  E. Dubanik,  wykonali każdy dla siebie małą  palemkę. Przyozdobili je kwiatami z bibuły i krepy. W niedzielę 2 kwietnia poświęcą ją w kościele.

            Święcenie palmy wielkanocnej to piękna tradycja, według której palmy chronią domowników przed nieszczęściem.

            red. E. Dubanik