• Majowe świeta.

• Pierwsze dni maja, to ważne święta dla wszystkich Polaków.

1 maja - Święto Pracy, obchodzone na całym świecie, oraz   rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

2 maja to Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, obchodzone od 2004 roku.

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji w 1791 roku.

O tych szczególnych dniach pamiętała cała nasza Społeczność  Uczniowska.

4 maja  grupa 3-4 latków oraz 5-6 latków zaprezentowały wierszyki i piosenki patriotyczne. W postawie na baczność odśpiewały  hymn narodowy. Uczniowie klasy I  w swoim przedstawieniu wyrazili  szacunek i miłość do Ojczyzny.  Drugo i trzecioklasiści ukazali  najmłodszym kolegom historyczne tło tych ważnych majowych wydarzeń. Recytacją, śpiewem oddali  hołd  minionym   pokoleniom , które walczyły o niepodległą Polskę. Na zakończenie  zaprezentowali taniec z flagą.

Właśnie w takich chwilach czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. Niech to uczucie w naszych sercach pozostanie na zawsze.

Red. E. Dubanik