• ,,Przerwa na czytanie".

• 20 października nasza Szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie ,,Przerwa na czytanie".

red. E. Matyaszek

• Wizyta Policjantów

Świadome poruszanie się po drodze jest niezwykle istotne już od najmłodszych lat. Zwłaszcza,  że po ukończeniu 7. roku życia dzieci stają się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Dzięki materiałom edukacyjnym naszych gości,  Policjantów z Komisariatu Policji w Oleszycach , st.  asp. Krzysztofa Witko, st. sierż.  Adama Antosza, nasi uczniowie utrwalili sobie  jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych, jezdni,  pobocza, ale także bycia widocznym na drodze,  w jaki sposób bezpiecznie podróżować rowerem, publicznymi środkami transportu czy jako pasażer w samochodzie, oraz jak  bezpiecznie poruszać się  w Internecie.

Odpowiednie reakcje pozwalają nie tylko uniknąć przykrych zdarzeń, ale mogą  uratować komuś życie. Bardzo dziękujemy naszym gościom za owocna wizytę. (20.10.2022)

• Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach .

• 12-16 października 2022 r. w Szklarskiej Porębie odbywały się XXVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych, w których udział zawzięły:  uczennice klasy III Marika Gancarz i Milena Kuszaj, uczennica klasy II Malwina Władyka, oraz  absolwentka naszej szkoły Oliwia Gancarz.

W kategorii juniorek do lat 10 drużyna w składzie:

- Gancarz Oliwia

- Gancarz Marika

zajęły I miejsce zdobywając złoty medal

-Milena Kuszaj  zajęła II miejsce otrzymała srebrny medal

W kategorii do 8 lat:

- Malwina Władyka zajęła 6 miejsce

Gratulujemy zwycięstwa naszym Mistrzyniom i Wicemistrzyni Polski, oraz Malwince.  Cała Społeczność Uczniowska naszej szkoły oraz Nauczyciele , są dumni z naszych Uczennic. Życzymy Im dalszych sukcesów w warcabowych rozgrywkach.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października 2022 r. -  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej.  Klasa II i III pod opieką wychowawczyni,  p. E. Dubanik,  przygotowała część artystyczną, na którą  składały się piosenki i wiersze refleksyjne  na temat życia szkoły i zawodu nauczyciela. Uwieńczeniem był taniec „Belgijka”. Następnym etapem tego odświętnego dnia było pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów. Pani Edyta Matyaszek wzorowo przygotowała swoich uczniów do „egzaminu”.  Wszyscy zebrani gromkimi brawami nagrodzili ich wysoki poziom wiedzy i umiejętności artystycznych. Po ślubowaniu, Pani Dyrektor pasowała  I klasistów na Uczniów.  Przedszkolaki także uświetniły to wydarzenie tańcami, przygotowanymi  przez p. Joannę Posobkiewicz i Magdalenę Kolwal. Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała wszystkim artystom za pamięć, nauczycielom za wytrwała i trudna pracę.

• „Święto Pieczonego Ziemniaka”

• Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Szkole Podstawowej w Futorach , niezwykle smaczna i radosna  impreza plenerowa,  odbyła się 10 października 2022 r. na placu przy stadionie wiejskim.

W oczekiwaniu na pyszne pieczone ziemniaki, nasi uczniowie z twarzami pełnymi uśmiechów i zadowolenia, brali udział w różnych konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Pani Edyta Matyaszek przygotowała ilustrowane hasła, puzzle, kalambury.  P. Magdalena Kowal zorganizowała zabawy dla przedszkolaków:  rzucanie ziemniakiem do celu, bieg z ziemniakiem na łyżce oraz wiele innych konkurencji. Wspólne rozgrywki sportowe przeprowadzone przez p. E. Dubanik, były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i propagowania zdrowego stylu życia, a słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu.

Na zakończenie imprezy odbyła się wspólna degustacja  kiełbasek z grilla jako dodatek do pieczonych ziemniaków.

• "SprzątamyDlaPolski"

• Sprzątanie najbliższego toczenia –  IV edycji  wydarzenia, objętego honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Dlaczego pomimo upływu lat nadal sprzątamy? Bo nadal śmiecimy. Porzucone śmieci znajdujemy w miejscach z natury pięknych tj. lasach łąkach, parkach, boiskach sportowych, , gdzie zwykle szukamy wytchnienia od codziennej pracy. Dlatego tym bardziej niezbędna jest edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat.

Tegoroczne hasło  kampanii brzmi:  „Sprzątamy dla Polski” . Wszyscy uczniowie oraz 5-6 latki z naszej szkoły , 4 października 2022 r. wzięły  czynny udział w sprzątaniu naszej Matki Ziemi,  promując przesłanie i  działanie, by nie śmiecić i segregować odpady.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września 2022 na zajęciach bibliotecznych obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ustanowione jest przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”.

Głośne czytanie stymuluje  rozwój, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Jest też wspaniałą formą wspólnie spędzonego czasu, która pomaga w budowaniu więzi z dziećmi.

Książka  to bogate źródło wiedzy dla wszystkich i powinniśmy po nią sięgać jak najczęściej.

red. Edyta Matyaszek