• II Powiatow  Przegląd   Teatrów Zuchowych „Witajcie w naszej bajce...".
          • II Powiatow Przegląd Teatrów Zuchowych „Witajcie w naszej bajce...".

• Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi wiele korzyści, rozwija zdolności myślenia i mowy, a także twórczej wyobraźni i fantazji. Uczy dzieci samokontroli i współdziałania. Pozwala  pogłębić swoje doświadczenia, dostrzec własne umiejętności i możliwości oraz zwiększa poczucie własnej wartości.

25 lutego 2023 r. w Domu Kultury w Lisich Jamach  uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w II Powiatowym  Przeglądzie   Teatrów Zuchowych „Witajcie w naszej bajce...". Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowało 15 gromad . Wszystkie  występy były na wysokim poziomie artystycznym.

Drużynowa Edyta Matyaszek  z naszą 16 Gromadą Zuchową “Leśne Skrzaty”  przygotowała bajkę o „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Podziwialiśmy ich grę aktorską: w roli narratora- Milenę K., Śnieżki-Milenę M. , złej Królowej- Marikę G., Królewicza- Kingę L., Leśniczego- Bartka P., Krasnoludków: Dawida Z., Nadię J, Maję Ż., Lenkę G., Oliwię M.,  Nikolę Sz. Publiczności podobało się nasze przedstawienie  i bogata scenografia.

Wszystkim artystom gratulujemy zdolności aktorskich  i zachęcamy do rozwijania swoich talentów.

Naszym „Leśnym Skrzatom” i p. Edycie Matyaszek dziękujemy za promowanie naszej szkoły w powiecie lubaczowskim

• Laboratorium Przyszłości w praktyce. Przygoda z długopisem 3D.

• W piątek, na zajęciach informatycznych  uczniowie z kl. II i III pod kierunkiem p. E. Dubanik rozpoczęli przygodę z długopisem 3D. To mała drukarka,  w kształcie standardowego długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a roztopiony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach. Z okazji zbliżających się Walentynek,  uczniowie wykonali dla swoich  kolegów i koleżanek małe prezenty. Zabawa była przednia. W ruch poszła wyobraźnia, której towarzyszyły:  koncentracja, cierpliwość, umiejętności manualne, oraz pozytywne emocje. Powstały kolorowe i pomysłowe rękodzieła.

Zadanie to wpłynęło rozwój postaw prospołecznych, sympatii i empatii względem rówieśników.  Ponadto praca z długopisem 3D wspomaga  proces uczenia się, dostarcza dużo świetnej zabawy,  dlatego też będziemy często z niego korzystać.