• Ruszają zajęcia  SKS-u.
          • Ruszają zajęcia SKS-u.

• Ruch sprawia dzieciom  przyjemność. Aktywność fizyczna  w wieku  młodszym szkolnym, powinna być oparta na grach i zabawach ruchowych. Światowa Organizacji Zdrowia (WHO) zaleca dzieciom co najmniej 1 godzinę ruchu o średniej i zwiększonej intensywności. Poza tym co najmniej 3 razy w tygodniu dziecko powinno wykonywać przez 30 minut intensywne ćwiczenia, podczas których następuje wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za postawę ciała, oraz ćwiczenia poprawiające gibkość.

Nasza szkoła stworzyła warunki  do naturalnej ekspresji ruchowej  zgodnie z zainteresowaniami naszych uczniów. Rozpoczęliśmy II semestr nauki, od piątku ruszają także zajęcia SKS-u.

Ruch wspomaga naukę, ponieważ  zmniejsza poczucie niepokoju , rozwija odpowiedzialność, pewność siebie i poczucie własnej wartości, pobudza empatię, kreatywność i zdolności społeczne. Sprawia, że u uczniów wzrasta poczucie własnej wartości. Tak więc z punktu widzenia rozwoju psychoruchowego dziecka aktywność fizyczna to konieczność.

Zapraszamy już od piątku na zajęcia SKS-u.

• Cyrk Focus w naszej szkole

• We wtorek 31 stycznia do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście - Cyrk Focus. Uczniowie razem z nauczycielami obejrzeli ciekawy program artystyczny, w którym wystąpił wesoły klaun, pani od akrobacji oraz mały, biały królik. Chętne i odważne dzieci nie tylko miały okazję podziwiać sztuczki, ale także brać w nich czynny udział. Wszyscy z entuzjazmem oglądali oraz próbowali wykonać crykowe akrobacje, co wzbudziło wielką radość wszystkich widzów. Nie mogło zabraknąć pokazu żonglerki czy iluzji.

Wspaniały występ dostarczył wszystkim mnóstwo miłych i zaskakujących wrażeń. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami dla przybyłych gości.

red. Magdalena Kowal