• Zakończenie roku szkolnego 2021/22

• W piątek 24 czerwca 2022 roku  uroczyście  zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.

Wydarzenie to rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez ks. dr Adriana Borowskiego.  Następnie w  szkole odbyła się uroczysta akademia. Przedszkolaki 3-4 latki z p. Magdaleną Kowal i 5-6 latki z p. Edytą Matyaszek piosenkami i wierszykami wprowadzili nas w wakacyjny nastrój. Absolwenci naszej szkoły -III klasiści pod opieką p. Ewy Dubanik przygotowali przedstawienie pożegnalne, które wzbudziło wiele uznania,  radości, ale też wzruszeń.  Uczniowie  dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację, rodzicom za poświęcony czas i wychowanie. Młodszym kolegom zaprezentowali taniec „Jeruzalem” . II klasiści, podkreślili, że będzie ich wszystkim brakowało. Życzyli im w nowej szkole samych  sukcesów edukacyjnych, oraz wspaniałych wakacji.

Po części artystycznej, uczniowie   za bardzo dobre wyniki w nauce, w konkursach i  wzorowe zachowanie,  na forum otrzymali nagrody.

Na koniec  pani dyrektor Edyta Gancarz podziękowała całej społeczności szkolnej za  wkład, zaangażowanie w naukę, godne reprezentowanie szkoły w środowisku oraz wspólne chwile spędzone razem. Podobne i równie ciepłe słowa z podziękowaniami skierowała w stronę nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Kończąc ten rok szkolny życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu i radości.

• Piknik rodzinny

• W piątek 11 czerwca 2022 r w naszej szkole odbył się piknik rodzinny. Był to dzień pełen niespodzianek.  Bibliotekarka z Oleszyc pani Jadwiga Meder-Jaremko wprowadziła nasze dzieci w świat bajek i baśni. Rodzice także natężali uszu słuchając wierszy, oglądając japoński teatrzyk kamishibai .  Na koniec każdy mógł w plenerze zrobić zdjęcie z Jasminą i Aladynem. Następnie przedszkolaki pod kierownictwem p. Edyty Matyaszek i Magdaleny Kowal wierszykami, piosenkami i tańcem podziękowali rodzicom za bezcenny dar, za ich serce. Życzenia wyśpiewali także  uczniowie klasy I-III pod opieką  p. Joanny Posobkiewicz.  Wzruszeni Rodzice podziękowali małym artystom wspaniałym przyjęciem. Oprócz grillowanych kiełbasek, dominowały kolorowe owoce, soki, słodycze, lody. Niedługo oczekiwane wakacje, dlatego też ratownik medyczny  przeprowadził praktyczne zajęcia dotyczące pierwszej  pomocy. To nie była nauka, ale wspaniała zabawa. Dzieci usztywniały „złamane kończyny”, bandażowały, ćwiczyły resuscytację, poznały działanie defibrylatora. Takie działania mogą w przyszłości  uratować ludzkie życie. Po takiej dawce wrażeń nadszedł  czas na rozładowanie energii na dmuchanej zjeżdżalni. Było to radosne zwieńczenie tego niesamowitego dnia

Dziękujemy wszystkim gościom: p. Jadwidze Meder-Jaremko, p. Ratownikowi, przewodniczącej Rady Rodziców p. Katarzynie Majdan  oraz Rodzicom – dzięki którym był to bardzo niesamowity dzień.

• Spotkanie z Policjantami

• Przed nami wakacje i czas, podczas którego nasi uczniowie będą zdawali egzamin z bezpieczeństwa.

Zaproszeni goście, aspirant  Krzysztof Witko i starszy  sierżant  Adam  Antosz z  Komisariatu Policji w Oleszycach   jeszcze raz utrwalili i powtórzyli ważne zasady, które powinni znać wszyscy.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom za poświęcony czas i przygotowanie naszych najmłodszych do bezpiecznego letniego wypoczynku.

Wyposażeni w niezbędną wiedzę możemy niedługo wyruszyć  na oczekiwane przez wszystkich – wakacje.

• Wycieczka do Zamościa

• W poniedziałek  6 czerwca dzieci z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Zamościa. Zwiedziły  unikalny zespół architektoniczno-urbanistyczny Starego Miasta,  polskiej  perełki wpisanej na listę UNESCO w 1992 roku. Pełni wrażeń, nieco zmęczeniu odpoczywali w MacDonaldzie.

Kolejną atrakcją było zoo, jedno z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach  edukacyjnych - „Lekcja  w zoo”, której tematem była BIORÓŻNORODNOŚĆ otaczającego nas świata.

Poznały  negatywny  wpływ działalności człowieka na różnorodność biologiczną,  zobaczyły na slajdach zagrożenia i  działania jakie każdy z nas może podjąć, aby ją chronić. Dowiedziały się jak  ważną rolę  pełnią współczesne ogrody zoologiczne w ochronie bioróżnorodności.

Największą  przyjemnością dla naszych najmłodszych była obserwacja dzikich zwierząt w warunkach możliwie najbliższych naturalnym.

Obcowanie z naturą w miłej atmosferze, rozbudza wyobraźnie, dostarcza wiedzy i poszerza horyzonty zarówno starszych jak i młodszych naszych pociech.