• I Lubaczowski Bieg Ku Pamięci Obrońców Lwowa

• W piątek 23.09.2022 r. odbył się w Lubaczowie I Bieg Orląt – ku Pamięci Obrońców Lwowa. Wydarzenie to  przybliżyło historię walk młodych ludzi ze Lwowa o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Dziewięcioletni nasi  uczniowie z III klasy pod opieką pani Edyty Matyaszek,  mieli pokonać trasę 1421 metrów, by uczcić pamięć  1421 młodych istnień walk o polski  Lwów. Najmłodszą ofiarą był Janek Kukawski , miał zaledwie 9 lat.

Uczestnicy biegli, maszerowali, by spotkać się  przy mogile pomordowanych mieszkańców Lubaczowa w Lesie Niwki.  Uczniowie złożyli  kwiaty, zapalili  znicze. Przy pomniku odbył się uroczysty apel, w czasie którego pani Anna Kubiszyn podzieliła się wspomnieniami. Na koniec odśpiewany został hymn Polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową kartę,  medal i  słodki upominek.

Ta żywa lekcja historii długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

red. Edyta Matyaszek

• EKO festiwal "Wspólnie dla klimatu"

16 września 2022 r. 5-6 latki z oddziału przedszkolnego, oraz uczniowie z klas I-III z nasej szkoły , aktywnie uczestniczyli w Eko festiwalu „Wspólnie dla klimatu”., zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne "Roztocze Wschodnie". .

Liczne atrakcje takie jak: interaktywny spektakl ekologiczny w wykonaniu   Teatru  Kultureska pt. „Ekonolulu”,  eko- zabawy, ciekawe warsztaty,  konkursy z nagrodami, wpłynęły na  podniesienie świadomości ekologicznej wśród naszych dzieci.  Z  obowiązku segregacji odpadów, wywiązały się na „5”.  Przywiezione ze sobą  baterie, makulaturę i plastik, , wymieniły na sadzonki drzew.

Wydarzenia takie  posiadają nieocenioną wartość dla naszego najmłodszego pokolenia, które w sposób obrazowy poznaje wartości i normy, których źródłem jest zdrowy klimat,  oraz uczy pro-ekologicznych zachowań.

Red. E. Dubanik

• Spotkanie z Ratownikiem medycznym.

• 8 września 2022 r. naszą szkołę odwiedził Ratownik medyczny. Na spotkaniu z przedszkolakami i uczniami z klas I-III wyjaśnił na czym polega jego  praca oraz zaprezentował używane akcesoria. Wszyscy mieli okazję obejrzeć dokładnie zawartość plecaków naszego gościa. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się jak należy zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uświadomił im iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Nasi mali ratownicy uczyli się jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, co zrobić w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Największą  jednak atrakcją były ćwiczenia praktyczne. Ponadto  utrwaliły sobie znane im  już numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Były to niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły naszych podopiecznych na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyły w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać , aby w przyszłości móc uratować czyjeś życie.

Bardzo dziękujemy panu Ratownikowi za poświęcony czas i cenną, praktyczną ekcję.

• Nowy Rok Szkolny 2022/23

• 1 września 2022 roku tradycyjnie, Mszą św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/23.    W szkole  Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, kierując serdeczne słowa do każdego: nauczycieli, uczniów, rodziców, a szczególnie do najmłodszych przedszkolaków. Przedstawiła nauczycieli, wychowawców poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych.
            Na koniec życzyła wszystkim  sukcesów, oraz udanego nowego roku szkolnego.